top of page
logo Bosch

Dlaczego Bosch Termotechnika?

Bosch Home Comfort Group jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń służących do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Bosch Home Comfort w Polsce to urządzenia oferowane pod marką Bosch oraz marką Junkers.

Junkers to marka o bogatej tradycji, od ponad 125 lat stale rozwijająca kompetencje w branży grzewczej. Bosch jest marką o szerszym zasięgu i jeszcze większej rozpoznawalności, kojarzoną z różnymi branżami i innowacyjnością produktów.

Na polskim rynku jesteśmy od lat doskonale znani dzięki marce Junkers. W 2016 do naszej oferty dołączył pierwszy kocioł marki Bosch.

Pompa bosch

Niezwykle łatwa obsługa oferowanych urządzeń

 

Dbamy o to, żeby nasze produkty były niezwykle intuicyjne w obsłudze ułatwiając życie naszym klientom.

Bosch Home Comfort to klarowna oferta produktów, szybka instalacja urządzeń i ich niezwykle łatwa obsługa.

Pompa bosch

Wydajne energetycznie i ekologiczne rozwiązania

Bosch Home Comfort to szereg korzyści dla Twojego portfela a także dla środowiska. Już na etapie opracowywania produktów dbamy o ich optymalizację. W rezultacie nasze urządzenia są wyjątkowo energooszczędne.

Pompa bosch

 

Ciepło z powietrza, gruntu i wody

Pompy ciepła są urządzeniami zdolnymi pobierać energię cieplną z otoczenia: wprost z powietrza, gruntu lub wody. Najprostsza
i najatrakcyjniejsza cenowo jest powietrzna pompa cieplna. Składa się z dwóch jednostek: jednej wewnątrz, a drugiej na zewnątrz budynku, które łączy instalacja rurowa. Ciepło pobrane z powietrza jest przekazywane do wody, a ta służy do ogrzewania pomieszczeń. Urządzenie to występuje także jako pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej.

Powietrze nie jest jedynym źródłem odnawialnej energii cieplnej. Można ją czerpać z naturalnych zbiorników wodnych oraz z gruntu. Kluczową zaletą, którą ma gruntowa pompa ciepła, jest całkowita niezależność od temperatury na zewnątrz. Wymienniki ciepła znajdują się poniżej poziomu przemarzania gleby, dzięki czemu zawsze pracują w dodatnich temperaturach.
W przeciwieństwie do powietrznych pomp ciepła, modele gruntowe nie zmniejszają wydajności nawet przy szczególnie mroźnych zimach.

Pompy ciepła mogą spełniać zarówno funkcje grzewcze, jak też chłodzące. Podczas zimnych miesięcy odbierają ciepło z otoczenia
i dostarczają je do wnętrza domu, a w ciepłych odprowadzają na zewnątrz nadmiar ciepła z pomieszczeń. Możliwość odwrócenia procesu wynika wprost z zasady działania pompy ciepła.

Pompa bosch

 

Ekologiczne pompy ciepła

Tradycyjne sposoby ogrzewania pomieszczeń są nieodłącznie związane z emisją CO2 do atmosfery. W wyniku spalania węgla, oleju opałowego czy gazu do powietrza, którym oddychamy, trafiają ogromne ilości tlenków siarki i azotu oraz rakotwórczych benzopirenów.

Zatrucie środowiska i zmiana klimatu mają ogromne negatywne skutki społeczne. Dlatego wspólnym dążeniem organizacji ekologicznych oraz instytucji państwowych jest poszukiwanie alternatywnych, neutralnych klimatycznie technologii grzewczych. Odpowiedzią na to powszechne zapotrzebowanie są ekologiczne pompy ciepła marki Bosch. Dzięki nim możemy korzystać z tanich i niewyczerpywalnych źródeł energii odnawialnej. Energia cieplna nie musi pochodzić ze spalania surowców kopalnych. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to otaczają nas naturalne, łatwo dostępne i niezwykle tanie zasoby energii. Znajdują się dosłownie w zasięgu ręki.

Pompa bosch

Kiedy warto zamontować pompę ciepła?

Pompę ciepła warto zamontować przede wszystkim w nowopowstających budynkach, które będą korzystały z energii elektrycznej wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną.

Współpracując z instalacją fotowoltaiczną pompa ciepła pozwala na jeszcze szybszy zwrot kosztów inwestycji, a nowy budynek o dobrej izolacji termicznej będzie wymagał wytworzenia mniejszej ilości energii cieplnej aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny mieszkającym w nim domownikom.

Pompa bosch

Nawet do 5 lat gwarancji na urządzenia marki Bosch

Gwarancja Podstawowa na urządzenia marki Bosch udzielana jest na okres 24 miesięcy licząc od dnia zakupu* lub uruchomienia**.

Warunkiem udzielenia Gwarancji Podstawowej jest zakup i użytkowanie urządzenia na terenie Polski, posiadanie dowodu zakupu, montaż urządzenia przez Autoryzowanego Partnera Bosch Home Comfort lub urządzenia dokonane przez Autoryzowany Serwis.

Sprawdź szczegółowe warunki gwarancji Na wybrane grupy urządzeń można uzyskać Gwarancję Dodatkową nawet do pięciu lat. Oferta dotyczy:

-kondensacyjnych i konwencjonalnych gazowych kotłów grzewczych (o mocy grzewczej poniżej 100 KW),
-przepływowych gazowych podgrzewaczy c.w.u.,
-pomp ciepła.


Aby uzyskać Gwarancję Dodatkową na urządzenie (z wyłączeniem osprzętu) na kolejne okresy roczne aż do upływu piątego roku gwarancji, wystarczy jedynie spełnić warunki uprawniające do Gwarancji Podstawowej, zlecić w ciągu ostatnich trzech miesięcy trwania okresu gwarancyjnego wykonanie przez Autoryzowany Serwis Bosch Home Comfort płatnego przeglądu technicznego urządzenia oraz podpisać umowę Gwarancji Dodatkowej.

5 lat gwarancji na urządzenia marki Bosch oraz marki Junkers to:

-brak niespodziewanych usterek

-większe bezpieczeństwo

-mniejsze koszty eksploatacji

-wyższy komfort użytkowania

-minimum formalności 

– wszystkim zajmuje się serwisant wykonujący przegląd

Pompa bosch
bottom of page